Vundament – vundamendile teeme tagasitäite, tihendame, soojustame, hüdroisolatsioon, valame põrandad (ka kalded sauna või dušširuumi), paigaldame põrandakütte, majasisese veetorustiku, kanalisatsiooni lõpetame imbväljakuga.

 

Palkosa – eelnevalt valmis tehtud, transporditud krundile, püstitame. Soojustuseks linavilt või isover klaasvill. Salapulgad paika. Kui teisele korrusele tuleb mitu ruumi soovitame kelbaosad jätta palgist tegemata, kuna siis saab vaheseinad korralikult kinnitada ja sarikavahed soojustada. Palgist kelbaosaga tekib teise korruse laes mitu eri suunas nihet ja sellega seoses keeruline kinnitada vaheseinu ja peita nende vajumisvahesid.

 

 

Palkosa otse vundamendile – võimalus varada palkosa otse vundamendile. Plussiks tihedam kokkusobivus palgivaradel, hilisem vajumine väiksem. Miinuseks ilmastikuolude meelevallas. Kokkupakitult võivad väänduda ja käänduda ning paigaldamisel vundamendile tekib heinakuhja efekt.

 

 

Katus – katusekatteid mitut sorti. Palkmajale sobivaimad laast, sindel, kivi, muru. Olenevalt palkosast, kas kelpadega või ilma on kaks erinevat sarika paigaldamise viisi. Üks toetub harjapalgile ja pärlinitele. Teine toetub viimasele palgireale iseseisvalt. Esimesel juhul istutatakse sarikas nii, et toetuks harjapalgile, pärlinile ja viimasele seinapalgile. Teisel juhul lõikame sarikale sälgu ja istutame seinapalgile pessa. Nii püsib sarikas kindlalt. Meie katustel jäävad sarikad näha räästa alt ja näiteks rõdu kohalt ja otstest. Ei näe mõtet materjali raisata tuulekastide jaoks. Laudisel, mille paigaldame sarikate peale on mitu ülesannet. Siduda sarikad omavahel, töötada tuuletõkkena, ja jätta kena vaade altpoolt.

 

 

Sisetööd – korsten püsti, vahelaed paika, põrandate laagid, vaheseinad, elekter, uksed aknad, kamin, ahi, ventilatsioon, lagede laudis, seinte lihv, lagede viimistlus, seinte viimistlus, põrandalaud, põranda viimistlus, trepi paigaldus, boiler, wc, kraanikauss, dušš, saunalava, saunaahi, välisviimistlus. Kõik nagu tavalises elumajas, kuid siin arvestada palkosa vajumisega ja vaheseinte sidumisega välisseintega ja lagedega. Ei tohi ühendada jäigalt ja tihedalt! Isegi saunalava valmistamisel arvestada vajumist. Ja lõpuks võtmed kätte ning sisse kolima või sooja sauna!

 

 

Vana maja – siin asendatud pehkinud palgid, korrastatud vundament, vahetatud uksed aknad, uus korsten, pliit, ahi. Soojustatud vahelaed, taastatud kivisein, vana leivaahi. Paigaldatud uued põrandad. Palksein jääb näha väljast ja seest. Asendatud palgid toonitud täpselt ühte vanade palkosadega. Põrandaaluse täitematerjalina kasutatud kergkruusa. Keskosast on maja kokku veetud kuue terasvarvaga, kuna vanad hooned kipuvad sealt laiali vajuma. Vaheseinte sidumine on olnud nõrk või puudub üldse ja katus surub seinad ajapikku laiali.