Palkmaja ehitus

Palkmaja ehitus koosneb erinevaest etappidest. Kui palkmaja, vastavalt kliendi soovile ja joonistele on töökojas valmis varatud, kliendi poolt üle vaadatud.  Tuleb see transportida krundile, püstitada ja tark otsus  on tellida palkosa koos sarikatega, et ilmastiku olude eest  ruttu varju alla saada. See aitab oluliselt säilitada palkosa visuaalset väljanägemist, hoiab isolatsioonimaterjali kuivana ja kogu ehitust varju all.

Kui palkosa on liiga kauaks jäänud pakituna seisma lattu, või halvemal juhul objektile,  võib tekkida palkosa püstitusel probleeme selle kokku sobitamisega. Pakitult seistes  võib paratamatult tekkida paendeid ja väändeid  ja kaua seistes need salvestuvad palki ja see võtab esialgsest teise kuju. Peab ju palkosa kokku sobituma kui lego, aga varadel ja tappidel kohati vahed ja ometi oli töökojas kõik kenasi koos ja paigas. Nüüd kulub palju kallist aega ja energiat.  Vaja läheb kuvaldasid ja koormarihmasid. Tuleb timmida kõik oma kohale.

Palkosa püstitusel on tähtis koht tõstetöödel. Varasemalt kasutati poome, plokkrattaid, edasi karaanad, kraanaautod, kus tõstukijuht oli kangide juures auto kõrval ja kui sein kõrgemaks kasvas oli tegu üle või läbi seina nägemisega, et ka tagumise seina  palk õigesse kohta saaks.  Tänaseks on tõstukid juhitavad raadio teel  ja see teeb tõstetööd tõstukijuhi  ja  paigaldusmeeskonna jaoks lihtsamaks.  Kogu objekt on kenasti nähtaval kõigi osaliste jaoks. Palkosa paigalduseks sobivad endiselt kõik tõstevarjandid vastavalt olukorrale ja võimalustele. On ju kasutatud ka helikopterit, kui muud varjandid välistatud.

Loe lähemalt elu palkmajas.